Kryesia e PD-së do të mblidhet ditën e dielë në orën 6 të pasdites për të miratuar kandidatët për kryetar dhe për rregullat e propozuara nga komisioni.

Ndërsa sot pritet të zyrtarizojë kandidaturën anëtari i kryesisë, Fatbardh Kadilli, i cili ka kërkuar dorëheqjen e kreut aktual, Lulzim Bashës.

Ndërkohë sot edhe Grupimi për PD-në do të depozitojë sfidantët e saj për kreun e PD-s, të cilët janë  Ibsen Elezi dhe Edith Harxhi.

Top Channel