Dy shqiptarë në ligën e parë turke/ Gentian Selmani dhe Eduard Rroca luajnë për Boluspor dhe Instambulspor

14/05/2021 20:20

2 nga formacioni më i mirë i vitit në Ligën e Parë turke janë futbollistët shqiptar, portieri Gentian Selmani i Boluspor dhe Edurd Rroca i Istambulspor.

Portieri i kombëtares shqiptare është edhe portieri i dytë më i mirë në këtë ligë sa i prëket statisikave. Në këtë edicion të dytë në Turqi,Selmani ka luajtur me dy skuadra por tashmë duket se në këtë vit në ekipin e ri ka gjetur formën më të mirë.

Sa i përket rivalitetit në kombëtare me dy portierët e Serisë A, si Strakosha dhe Berisha, Selmani shton.

Ndërkohë Eduard Rroca që në vitin e tij të parë tek skuadra e Instambulsporit ka treguar vlerat e tij duke qenë një kontribues i rregullt në ekip me asiste dhe gola.

Falë kësaj paraqitje ofertat për të nuk kanë munguar.

Top Channel