Basha uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin: Agjërim të pranuar e shpresë të ripërtëritur, Zoti e bekoftë Shqipërinë

13/05/2021 10:38

Sot kremtohet nga të gjithë myslimanët në të gjithë botën Fitër Bajrami. Me rastin e kësaj ditë shumë të rëndësishme në kalendarin fetar mysliman, mijëra besimtarë shqiptarë kanë mbushur mëngjesin e ditës së sotme sheshin “Skënderbej”, ku është zhvilluar ceremonia e faljes së namazit.

Kryedemokrati Lulzim Basha, me rastin e kësaj feste ka shkuar për vizitë në selinë e Komitetit Mysliman të Shqipërisë.

Basha, i ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fiter Bajramin dhe agjërim të pranuar e shpresë të përtëritur.

“Gëzuar Fitër Bajramin! Agjërim të pranuar, lutje të pranuara, shpresë të ripërtëritur, Zoti ju bekoftë ju, ju begatoftë ju dhe familjet tuaja! Zoti e bekoftë Shqipërinë!”, tha Basha.

Top Channel