Chelsea ka mundur bindshëm me rezultat dhe me lojë Realin e Madridit, duke siguruar kështu një biletë për në finalen e madhe të Champions League.

“Blutë” e Londrës fituan 2-0, me nga një gol në çdo pjesë të shënuar nga Timo Werner dhe Mason Mount.

Karim Benzema tentoi në dy raste të barazonte rezultatin, por portieri Mendy reagoi në mënyrë të shkëlqyer në të dyja rastet, duke ruajtur portën të paprekur.

Top Channel