Celibashi thirrje partive politike: Zhvilloni një fushatë të qetë e të ndershme

05/04/2021 11:40

Komisionerit Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi përmes një prononcimi në media u ka bërë thirrje partive politike që të zhvillojnë një fushatë të ndershme e të qetë.

“Ai që do ta mbajë këtë përgjegjësi, do të ballafaqohet me sanksionet përkatëse. Për t’ju adresuar një thirrje duhet të jetë një fushatë e qetë dhe e ndershme e qytetarët të vendosin po lirshëm mbi referencat e tyre politike e elektorale”, tha Celibashi.

Kjo thirrje vjen pas tensioneve të shumta të krijuara nga krerët e dy partive më të mëdha në vend, PD dhe PS.

Top Channel