Mbi 100 vite burg për bandën që tentoi të grabiste Mezut Ozil

02/04/2021 01:33

Një grup banditësh të armatosur që terrorizuan Londrën me një sërë grabitjesh, përfshirë edhe tentativën për të vjedhur yjet e Arsenalit, Mezut Ozil dhe Sead Kolasinac, janë dënuar me mbi 100 vite burg.

Grupi që grabiste në zonat më të pasura në Britani ishte vënë nën vëzhgim nga autoritetet nga gushti i vitit 2019 deri në korrik të 2020.

Një nga grabitësit, Jordan Northover dhe një bashkëpunëtor i tij i zunë pritë yjeve të Arsenalit, Sead Kolasinac dhe Mesut Ozil.. Ata tentuan t’u merrnin orët luksoze që kapnin vlerën e 200 mijë paundëve.

Dëshmitarët thanë asokohe se Ozil dukej i tmerruar, ndërsa nga pamjet filmike shihej shoku i tij Kolasinac i cili po përballej me grabitësit, të cilët ishin të veshur me të zeza dhe mbanin maska në kokë.

Top Channel