Covid-19/ Franca mbyll shkollat për valën e tretë të izolimeve

31/03/2021 20:45

Shkollat në Francë do të mbyllen për të paktën tre javë, si pjesë e kufizimeve të reja kombëtare të për të luftuar shtimin e rasteve të Covid-19, tha sonte presidenti Emmanuel Macron.

Macron shtoi se prej javës që vjen shkollat do të vijojnë me mësimin në distancë.

Në fillim të muajit izolimet e reja hynë në fuqi në 16 zona të Francës, ndersa sot u vendos qe ato të përfshijnë të gjithë vendin.

Franca deri tani ka raportuar më shumë se 4 milionë raste koronavirusi dhe më shumë se 95,000 vdekje nga Covid-19.

Top Channel