67 vota qeverisë “Kurti 2”/ Kurti nga Kuvendi: Prioritet do të jenë pandemia, drejtësia dhe arsimi

23/03/2021 01:01

Brenda ditës në Prishtinë u konstituua parlamenti i ri që doli nga zgjedhjet e 14 shkurtit, u votua kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe qeveria e re që mori 67 vota pro dhe 30 kundër.

Kryeministri Kurti tha se prioritet i tij do të jetë pandemia, drejtësia dhe arsimi.

Albin Kurti tregoi edhe shinat në të cilat do të zhvillohet dialogu me Serbinë.

Top Channel