Publikoi hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë, eksperti amerikan kërkon nga ShBA dhe BE të reagojnë ndaj Vuçiçit

19/03/2021 09:17

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç të enjten publikoi një fotografi të hartës së Kosovës me flamurin e Serbisë në të.

Për këtë ka reaguar eksperti amerikan, Alon Ben Meir duke thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës por edhe Bashkimi Evropian duhet të dënojnë provokimin e Vuçiçit.

Ai madje thotë se presidentit i ShBA-së duhet të dërgojë mesazh të qartë tek presidenti i Serbisë se pavarësia e Kosovës nuk do të jetë më kurrë subjekt diskutimi.

“SHBA-të dhe BE-ja duhet ta dënojnë provokimin e Vuçiçit. Presidenti i SHBA-së duhet të dërgojë mesazh të qartë tek Vuçiq se pavarësia e Kosovës nuk do të jetë më kurrë subjekt diskutimi”, ka shkruar Alon Ben Meir në “Facebook.

Top Channel