Britania e Madhe konfirmon rreth 10.000 raste të reja me koronavirus

21/02/2021 21:55

9.834 raste të tjera të koronavirusit janë raportuar në Britaninë e Madhe në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të fundit të qeverisë në Londër.

Kjo është më pak se javën e kaluar kur kishte 10.972 raste. 215 pacientë të tjerë vdiqën në të njëjtën periudhë, krahasuar me 258 një javë më parë.

Deri në 111 milionë e 791 mijë e 676 persona me koronavirus janë konfirmuar në të gjithë botën që nga fillimi i epidemisë. 2 milionë e 473 mijë e 835 pacientë vdiqën dhe 81 milionë e 959 mijë e 27 u shëruan.

Shtetet e Bashkuara janë në krye kur bëhet fjalë për numrin e përgjithshëm të vdekjeve – 509.875.

Top Channel