Ndahet nga jeta ish-futbollisti malazez i Skënderbeut

07/02/2021 10:16

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 63- vjeçare ish futbollisti i Skënderbeut dhe ekipit kombëtar “Shpresa” Milutin Kerçiç. I cili vuante prej disa kohesh nga një sëmundje e rende.

Milutin Kerçiç është padyshim një nga futbollistet me të mirë në gjithë historinë e Skënderbeut.

Prej gati 30 vitesh jetonte ne Guci te Malit te Zi prej dhe nga kishte origjinën e babait. Nga viti 2010 është rikthyer dhe një herë tek “Skenderbeu” pasi ish presidenti i futbollit korçar Agim Zeqo e ka përfshirë për gati 3 sezone ne stafin e ekipit.

Por, rikthehet dhe një herë në vendin e origjinës aty ku dhe do te prehet.

Top Channel