Këto vajza hoqën dorë nga flokët e gjatë dhe rezultatet janë mahnitëse

20/01/2021 12:46

Ndryshimi që këto gra kanë bërë me flokët e tyre mund t’ju frymëzojë dhe ju të merrni guximin për të provuar një pamje të re.

Femrat bien dakord me shprehjen se flokët janë gjysma e bukurisë dhe përpiqen të kujdesen për to dhe t’i zgjasin për të krijuar modele të ndryshme.

Por, jo gjithmonë floku i gjatë është zgjidhja e duhur. Sidomos kur floku juaj ka probleme me majat e djegura ose të dekoloruara ndoshta është kohë të bëni një ndryshim. Flokët e shkurtra te vajzat që do të shihni në foto galerinë më poshtë kanë nxjerrë në pah tipare të veçanta dhe duken më të reja.

Në fakt, gjatë historisë, gratë kanë eksperimentuar me të gjitha llojet e modeleve të shkurtra të flokëve. Audrey Hepburn popullarizoi prerjen pixie. Dhe princeshë Diana ishte mbretëresha e padiskutueshme e flokëve të shkurtra.

Në fund të ditës, është thjesht kënaqësi të provoni diçka të re me flokët tuaj.

Burimi: Bright Side

FOTO GALERI
2/20

Top Channel