Certifikata e lindjes/ Anxhelo s’është djali i Përparim Telës, vrasësit të dy motrave (Fotot)

05/01/2021 14:26

Pas gjithë kësaj historie të rëndë ku janë të përfshirë persona të dy familjeve një prej detajeve të tjera ishte se Anxhelo nuk është djali i autorit Përparim Tela sipas certifikatës së lindjes.

Në certifikatën e lindjes të siguruar nga “Shqipëria Live” babai është Shkëlqimi.

Pas gjithë detajeve tronditëse, një lajm pozitiv u dha, ku vëllai i viktimave, Bashkim Metani pranoi të merrte me vete nipin e tij të mbetur jetim.

“Një herë ma ka sjellë Zhanetën në Kavalla të Greqisë dhe një herë ka ardhur motra dhe ishte shtatzënë dhe kur e pyeta se ku ishte fëmija më tha që e lindi të vdekur. Ose unë ose motra tjetër do ta marrim Anxhelon, një nga ne do ta marri se është nishani i motrës sonë”, tha ai.

Si ndodhi ngjarja?

Mëngjesin e 31 dhjetorit të vitit që lamë pas Përparim Tela vrau e breshëri kallashnikovi dy motrat, Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metanin në sy të dy fëmijëve të mitur të kësaj të fundit. Ndërsa ditën e djeshme, ngjarja mori një rrjedhë krejt tjetër, ku Bashkim Metani, vëllai i dy viktimave tha se autori i ka shfrytëzuar për prostitucion motrat e tij në Francë. Ai gjithashtu tha se ato jetonin në një banesë me qira bashkë me bashkëshorten e tij, Vjollca Tela. Ndërsa motra e dy viktimave tha se Përparim Tela ka trafikuar 10 fëmijë, pasi i linte shtatzënë dy viktimat. Sipas saj edhe bashkëshortja e tij ka trafikuar fëmijë të saj pasi nuk arritën dot që të mbaronin vilën dhe u duheshin para. Një rrejt i mirëfilltë trafikimi fëmijësh dhe prostitucioni mes një familjeve ku anëtarët e saj bashkëjetonin me njëri-tjetrin.

 

FOTO GALERI
1/15
Anxhelo, djali i viktimës

Top Channel