Sulm ndaj një autobusi pasagjerësh në Sirinë lindore, 25 të vdekur

30/12/2020 21:58

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën në një sulm ndaj një autobusi pasagjerësh në Sirinë lindore.

Po ashtu, 13 të tjerë u plagosën kur autobusi që udhëtonte midis provincës Deir-ez-Zor dhe provincës perëndimore Homs u sulmua, njoftoi agjencia e lajmeve e regjimit sirian SANA.

Lajmi nuk përmbante informacione të mëtejshme mbi mënyrën e sulmit.

Top Channel