Chelsea dhe Aston Villa luajtën baras 1:1 në ndeshjen e raundit të 16-të të Premier Ligës.

“Të kaltrit” mbeten pa fitore për herë të pestë në gjashtë ndeshjet e fundit dhe kështu mbeten prapa në garën për titullin.

Pas disfatës në derbin e qytetit kundër Arsenalit fundjavën e kaluar, Villa mori pikë nga Stamford Bridge, i fituar nga goli i Anwar El Ghazi në minutën e 50-të.

Ai edhe një herë konfirmoi formën e tij të shkëlqyeshme dhe shënoi golin e katërt në tre ndeshjet e fundit, tani i asistuar nga Meta Kesha.

Më parë, Olivier Giroud solli Chelsea në epërsi në pjesën e parë në minutën 34, dhe gjithçka dukej që e bënte skuadrën e Frank Lampard të shkonte lehtë për të fituar. Sidoqoftë, El Ghazi nuk mendoi kështu dhe e la Chelsea në krizë.

Pas kësaj, nikoqiri u përpoq të shënojë përmes Ben Chilwell dhe Kristijan Pulisiq, por portieri Emiliano Martinez nuk lejoi të befasohej.

Tani, skuadra londineze ka gjashtë pikë më pak se lideri Liverpool, me dy ndeshje më shumë, duke ndarë vendin e pestë me Aston Villa.

Top Channel