Nga Coco Chanel-i te Marilyn Monroe/ Si do dukeshin ikonat e modës me standardet e sotme të bukurisë

24/12/2020 11:21
Sophia Loren

Pavarësisht rrjedhjes së kohës, Audrey Hepburn, Coco Chanel dhe Princeshë Diana vazhdojnë të mbeten ikona të stilit dhe të së bukurës.

Sharmi femëror, sensualiteti dhe portretet karakteristike i shndërruan në gra të paharrueshme. Por nisur nga standardet moderne të së bukurës, si do dukeshin sot disa nga yjet e së shkuarës?

FOTO GALERI
1/18
Marlene Dietrich

Top Channel