“Nuk dua të vdes”/ Humb jetën në duart e miqve ylli i Instagramit pas betejës me anoreksinë (FOTO)

21/12/2020 10:29

Një influencer gjermane në Instagram ka vdekur nga dështimi i zemrës vetëm disa ditë pasi ndau betejën e saj të anoreksisë në platformën e saj të mediave sociale.

Josi Maria, 24, nga Kiel në veri të Gjermanisë, humbi betejën e saj me sëmundjen ndërsa ishte me pushime në Gran Canaria me miqtë.

Raportohet se ajo ra në gjumë në krahët e shoqes së saj pasi arriti në ishujt spanjollë dhe “nuk u zgjua kurrë”, sipas faqes gjermane të lajmeve DE24.

Para vdekjes së saj ajo kishte shprehur tragjikisht frikën e saj për humbjen e jetës së saj nga sëmundja dobësuese.

Në Instagramin e saj, ajo postoi: “Nuk dua të jem një në 10 që vdes nga anoreksia.

Josi foli për betejën e saj gjatë gjithë viteve me anoreksinë në llogaritë e saj në rrjetet sociale.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel