Chelsea – Atletico, Barcelona – PSG/ Përballje drithëruese në Ligën e Kampionëve

14/12/2020 13:27

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës shorti i Ligës së Kampionëve për fazën 1/16 të eliminimeve direkte që zhvillohet me dy ndeshje më sistemin vajtje-ardhje.

Ashtu siç edhe pritej, nuk munguan përballje shumë interesante dhe të paparashikueshme. Këto janë të gjitha përballjet e fazës 1/16:

Borussia Monchengladbach – Manchester City

Lazio – Bayern Munich

Atletico Madrid – Chelsea

Sevilla – Borussia Dortmund

Atalanta – Real Madrid

Leipzig – Liverpool

Barcelona – PSG

Porto – Juventus.

Top Channel