​SHBA: 213.305 raste të reja dhe 2.283 të vdekur nga koronavirusi

13/12/2020 21:48

Në 24 orët e fundit, 213.305 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Shtetet e Bashkuara, ndërsa 2.283 persona të tjerë kanë vdekur si rezultat i COVID-19, njoftoi Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC).

Kjo e rriti numrin e përgjithshëm të rasteve në 15 milionë e 932 mijë e 116, raporton Reuters.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve tani në SHBA qëndron në 296.818.

Top Channel