Vizitoi policin e plagosur në protestë, Rama: Zoti u ktheftë mendjen e humbur atyre që ngrenë dorë ndaj të tjerëve

11/12/2020 21:50

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama vizitoi efektivin Fadil Allaraj, i cili mbeti i plagosur rëndë në sy gjatë protestës së dy ditëve me parë, organizuar pas vrasjes së Klodian Rashës.

Teksa shpërndau disa fotografi nga vizita në spital, në një postim në Facebook, Rama shkroi:

#TëShkuara❤️

dhe Zoti u ktheftë mendjen e humbur atyre që ngrenë dorë ndaj të tjerëve dhe dora e drejtësisë mos vonoftë, jo vetëm mbi policin që mori jetën e një njeriu, as vetëm mbi dhunuesit e policëve në krye të detyrës, po edhe mbi ata që kanë dy vjet e gjysëm që duan të djegin Shqipërinë🙏

Rrezikon të humbas njërin sy/ Rama viziton në spital policinë e plagosur në protestë: Do e nisim për në Turqi

Top Channel