Dalin formacionet zyrtare në derbi, ja si rreshtohen Tirana dhe Partizani

04/12/2020 17:19

Janë publikuar formacionet zyrtare të derbit Tirana-Partizani.

Te Tirana rikthehet në formacion Kristi Vangjeli, i cili luan në qendër me Najdovskin dhe Hoxhallarin, në skemën 3-4-3. Te Partizani nuk ka ndryshime, teksa Daja i ka besuar të njëjtës 11-she, si ndaj Skënderbeut.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Bekaj, Vangjeli, Najdovksi, Hoxhallari, Toshevski, Toli, Batha, Ismajlgeci, Danso, Torasa, Muçi. Trajner: Nevil Dede.

PARTIZANI: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Kote, Broja, Bardhi, Solomon, Mala, Kardozo. Trajner: Ilir Daja.

Top Channel