Gega rikthehet tek Kukësi/ Qëndroi 21 ditë në një spital në Turqi

02/12/2020 15:32

Trajner i Kukësit Skënder Gega u kthye ditën e mërkurë në Tiranë  nga Turqia, ku ishte për një mjekim më të specializuar në betejën me Covidin i cili në ditët e qëndruara në Tiranë e kishte rënduar shumë.

Ai arrit të mposht virusin pas 21 ditësh nën mbikëqyrjen e mjekëve, përfshirë edhe periudhën në Shqipëri,

Gega duket të ketë rikuperuar mjaft mirë nga qëndrimin e tij në Turqi, dhe me këto ritme edhe rikthimi në fushën e stërvitjes do të jetë i shpejtë.

Për më tepër ndiqni kronikën e përgatitur.

Top Channel