Gjirokastra ‘vishet’ me atmosferën e festave, pazari mbushet nga flamujt kuqezi (FOTO)

29/11/2020 10:36

Ndodhemi ne sezonin e Festave te Nëntorit, dhe si çdo vit shqiptarët festojnë çlirimin dhe shpalljen e Pavarësisë te Shqipërisë.

Atmosfera festive ka përfshirë edhe qytetin e Gjirokastrës me rastin e festave të nëntorit dhe fundvitit.

E kthyer tashmë në një traditë, dritat e Vitit të Ri u ndezën në qytetin e gurtë, në Sheshin e Çerçizit dhe në Qafën e Pazarit ku janë vendosur edhe flamuj kuqezi me rastin e festave.

FOTO GALERI
1/23

Top Channel