Interi dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ekipi i Antonio Contes vjen në këtë ndeshje me vetëm dy pikë dhe synon të marr fitore për të mbajtur gjallë shpresa për një kalim të fazës së grupeve.

Në anën tjetër, edhe ekipi i Zinedine Zidane është në situatë të vështirë, por do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë probleme me mungesa të shumta, por kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

InterHandanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Vidal, Gagliaridini, Young; Barella; Lukaku, Lautaro;

Real MadridCourtois; Carvajal, Varane, Nacho, Mendy; Kroos, Modric, Odegaard; Vazquez, Mariano, Hazard;

 

Top Channel