​47 të vdekur dhe 2.323 raste të reja në Kroaci

24/11/2020 12:38

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar edhe për 2.323 raste të reja të infeksionit me koronavirus në Kroaci në 24 orët e fundit dhe 47 njerëz kanë vdekur.

Gjithsej 2.093 njerëz janë në spitale dhe 244 në aparate për frymëmarrje. 8.944 njerëz u testuan, raportojnë mediat kroate.

Top Channel