Anijet për skrap në Izmir, Turqi

Pandemia e COVID-19 ndryshoi jetesën e çdo personi në botë që nga personat e varfër e deri tek ata më të pasurit, duke mos veçuar askënd.

Asnjëherë më parë nuk ishte parë që vendet më të populluara në botë të ishin bosh, pa asnjë këmbë njeriu. Apo të shikonim aq shumë varre të hapura për viktimat që nuk arritën ti mbijetonin këtij virusi të frikshëm.

Më poshtë janë disa prej vendeve në botë të para nga lart gjatë periudhës së pandemisë.

1.Anijet e lundrimit të nxjerra nga përdorimi duke u çmontuar për skrap në qytetin port të Egjeut, Izmir, Turqia perëndimore, 2 tetor.

2.Njerëzit presin me automjetet e tyre për provat COVID-19 në një vend testimi në parkimin e Parkut Miller në Milëaukee, Ëisconsin, 21 tetor.

3.Njerëzit ulen në varka dhe shikojnë një shfaqje të një filmi në kinemanë lundruese “vela” në Tel Aviv në Izrael, 20 gusht.

4.Një pamje e një varreze të përmbytur pas një stuhie në fshatin Artesiano, në Greqinë qendrore, 19 shtator.

5.Çadrat e diellit shtrihen në vende të shënuara për të ndihmuar në distancën shoqërore në Mission Dolores Park në San Francisco, California, 21 maj.

6.Njerëzit ulen brenda makinave të tyre dhe shikojnë një shfaqje në ajër të hapur në një parking në Jeruzalem, 4 gusht.

7.Shenjat e lëna nga gomat e automjeteve në një parking të zbrazët në Woodbridge Center Mall në Woodbridge Toënship, Neë Jersey, 21 maj.

8.Një makinë shihet midis varreve në varrezat Vila Formosa gjatë shpërthimit të koronavirusit në Sao Paulo, Brazil, 16 korrik.  

9.Makinat rreshtohen në një vend testimi për koronavirusin në stadiumin Dodger në Los Angeles, California, 16 korrik.

10.Njerëzit notojnë në një pishinë në hotelin Atlantis The Palm, ndërsa Emiratet rihapen për turizëm, në Dubai, 7 korrik.

11.Njerëzit në plazhin në Bournemouth ndërsa shijojnë motin e nxehtë në Britani, 2 qershor.

12.Një parkim në periferi të Moskës, Rusi, 20 maj.

13.Tendat ngrihen duke përdorur distancën sociale në një vend për të pastrehët në një shesh pranë bashkisë së qytetit në San Francisco, California, 19 maj.

14.Parkingu qëndron i zbrazët në King of Prussia Mall në Top Merion Township, Pennsylvania, 21 maj.

15.Një pamje ajrore e kryqeve që hedhin hije në varrezat Parque Taruma në Manaus, Brazil, 15 qershor.  

16.Place de l’Etoile dhe Harku i Triumfit i shkretë në Paris, 1 Prill. Parku Magic Kingdom i Disney-t shihet i zbrazët nga vizitorët në Orlando, Florida, 16 Mars.  

17.Rreth qindra banorë, të prekur nga pasojat ekonomike të shkaktuara nga koronavirusi, rreshtohen në automjetet e tyre ndërsa presin radhën e tyre për të mbledhur sende ushqimore nga San Antonio Food Bank në Teksas, 17 Prill.

18.Një pamje e rrugëve të zbrazëta në Oia në ishullin Santorini, Greqi, 7 maj.

Times Square bosh në New York City, 18 Mars.

 19.Varrmihësit hapin varre të reja në varrezat Vila Formosa, varrezat më të mëdha të Brazilit, në Sao Paulo, 2 Prill.

20.Një pamje e Rrugës Sheikh Zayed në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, 26 Mars.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel