Një 58-vjeçar ka rënë në pranga në Vlorë pasi kërcënoi me thikë dhe ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Bëhet fjalë për P. Z., banues në Vlorë, i cili i ushtroi aktet e dhunshme ditën e djeshme (në datën 20.11.2020). Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Vlorë, për veprën penale “Dhunë në familje”.

Më herët, paraditen e sotme, policia njoftoi për një tjetër rast dhune bashkëshortore, këtë herë në Dibër, ku ndërhyrja në kohë parandaloi një tragjedi të mundshme familjare.

Për më tepër klikoni më poshtë:

Tragjedia parandalohet në kohë/ Dhunonte dhe kërcënonte me vdekje gruan e tij, arrestohet 46-vjeçari në Dibër

Top Channel