Çfarë do bëjë komisioni për “UÇK”/ Balla: Do mbledhim prova e dëshmi, për një raport në Këshillin e Europës

12/11/2020 19:30

Numri dy i partisë socialiste, Taulant Balla është nismëtar I ngritjes së një komisioni të posaçëm që siç thotë ai, do të mbledhë prova dhe dëshmi për t’i dërguar më pas një raport këshillit të Evropës që të zbardhë të vërtetën rreth akuzave për krime lufte.

Top Channel