5 muaj para zgjedhjeve aleatet historik  i kërkojnë Lulzim Bashës të siglojë brenda nëntorit  formulën e koalicioneve parazgjedhore dhe bashkëqeverisjes.

Ndryshe nga demokratët aleatët e Bashës mirëpresin krijimin e partive e partive te reja të spektrit te djathte madje janë të hapur për të bashkëpunuar me ta.

Në pritje të firmës për koalicionet, Partia Demokratike është e angazhuar në një proces të brendshëm zgjedhor, ndërkohë dërgimi ne Venecia i Kodit Elektoral duket se  po mban pezull nënshkrimin e marrëveshjes me aleatët.

Top Channel