“Kruajtëse shishesh” ose “krevat-dollap”/ 7 fakte interesante rreth Holandës, që i befasojnë turistët

03/11/2020 10:40

Holanda, vendi i vogël evropian, të cilin e identifikojmë me tulipanët, rrugët piktoreske dhe karakterin e gëzueshëm të banorëve të saj fsheh një shpirt misterioz që mbetet ende mister për pjesën tjetër të kontinentit dhe jo vetëm.

FOTO GALERI
1/7
Në Holandë nuk ka qen endacakë./ Holanda është shteti i parë në botë që nuk ka qen endacakë dhe ku miqtë me katër putra kanë të njëjtat të drejta si njerëzit. Një qëndrim i papërgjegjshëmndaj këtyre kafshëve shtëpiake dënohet ashpër.

Top Channel