​Befason Barcelona, e blindon lojtarin me klauzolë 400 milionë euro

03/11/2020 20:29

Barcelona është e vendosur të lidhë të riun 17-vjeçar Pedri në Camp Nou me një kontratë afatgjate, duke vendosur klauzolën e lirimit të adoleshentit në një shumë të madhe 400 milion euro (360 milion £ / 470 milion dollarë)

Pedri përfundoi një lëvizje nga skuadra Canarian në Camp Nou gjatë verës së kaluar, me Barcan që mundi interesimin nga Manchester City dhe Bayern Munich për të riun.

Dhe ai ka bërë shpejt një ndikim në ekipin e parë, duke u bashkuar me shokun tjetër adoleshent Ansu Fati si një tipar i rregullt në formacionin startues së bashku me Lionel Messi dhe Antoine Griezmann dhe duke bërë tetë paraqitje deri më tani në La Liga dhe Champions League.

Top Channel