‘Do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik të verilindjes’-Rama poston videon nga kantieri i aeroportit të Kukësit

22/10/2020 07:51

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes ka postuar në profilin e tij në Facebook, një video me pamjet e kantierit të aeroportit të Kukësit.

Sipas Ramës ky aeroport do të ndërtohet sipas standardeve të Bashkimit Europian dhe do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik të verilindjes e do të përcaktojë fuqishëm të ardhmen e ekonomisë së Shqipërisë verilindore.

Postimi i plotë i Ramës:

Top Channel