Në shtëpi të re pas tërmetit/ Rama dhe Veliaj dorëzojnë dy shtëpitë e reja në Kashar

16/10/2020 15:21

Myrteza Hyka  dhe Selman Aluku banues në Kashar sot i  gëzohen dy shtëpive të reja të rindërtuara pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Celsat ia dha vetë kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj.

Kryebashkiaku Veliaj shpjegoi ecurinë e ndërtimit të shtëpive individuale në fshatra dhe se kur do të nis ndërtimi në lagjen 5 Maj në Tiranë.

Top Channel