Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë konferencës së sotme me gazetarët, ka zbatuar aktin normativ për mbajtjen e maskës si një masë kundër përhapjes së covid-19.

Basha është shfaqur që në fillim të konferencës me maskë dhe e ka mbajtur atë edhe kur fliste.

Kujtojmë se nga dita e sotme maska është bërë e detyrueshme në çdo ambient jashtë shtëpisë. Në rast shkelje parashikohen masa ndëshkimore, nga 3 mijë në 5 mijë për shkelësit.

FOTO GALERI
2/9

Top Channel