(Fotot) Drama e tre fëmijëve sirianë që “të këput shpirtin”/ Gjithçka u zbulua pasi qanin në dritare për ushqim…

08/10/2020 16:43

TURQI- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një lagje të Stambollit. Drama dhe vuajtjet e familjeve siriane të ikura nga lufta janë kthyer sërish në vëmendjen e mediave.

Mediat lokale raportojnë se tre fëmijë ishin lënë vetëm në bodrumin e një banese në një lagje të Stambollit. Pasi kishte kaluar disa orë dhe prindërit nuk ishin aty për t’i ushqyer, ata kanë dalë në dritaren e banesës duke kërkuar ndihmë prej kalimtarëve.

Kanë qenë kalimtarë të rastit të cilët u kanë ardhur në ndihmë fëmijëve, ndërsa pamjet e tyre që qajnë në dritare janë bërë virale në rrjet. Qytetarët janë munduar të qetësojnë fëmijët duke i ushqyer me qumësht, biskota dhe ujë, ndërsa policia filloi të kërkojë për prindërit.

Pas disa orësh u gjet vetëm babai, i cili u shpreh se kishte dalë nga banesa për të marrë ushqim dhe pampers, pasi kishin mbaruar, ndërsa theksoi se nëna i kishte braktisur fëmijët dhe kishte ikur nga shtëpia.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel