Policia shqiptare vazhdon të zbulojë vende të reja ku kultivohen bime narkotikë.

Rasti më i fundit i zbuluar nga forcat blu është në fshatin Tuzat të Tepelenës, ku gjatë një kontrolli në banesën e shtetasit A.Z janë gjetur të kultivuara disa bimë narkotike cannabis sativa.

39 vjeçari me iniciale A.Z, është arrestuar për veprën penale “ Kultivim i bimëve narkotike” dhe për veprime të mëtejshme, materialet i  kanë kaluar Prokurorisë së Gjirokastrës.

Top Channel