Foto/ Shokuese në Australi, burri kthehet në shtëpi dhe gjen 2 pitonë me ‘përmasa të jashtëzakonshme’

02/09/2020 07:30

Një burrë në Australi është shokuar pasi kur u kthye në shtëpi gjeti dy gjarpërinj të rënë nga çatia e shtëpisë së tij në Queensland.

David Tate gjeti njërin nga gjarpërinjtë në dhomën e tij të gjumit, ndërsa tjetrin në dhomën e ndenjes. Gjarpërinjë peshonin 22 kilogramë.

Steve Brown, i cili merret me kapjen e gjarpërinjve tha se dy pitonët kishin “madhësi të jashtëzakonshme”. Sipas tij dy meshkujt kanë qenë duke luftuar për femrën, e cila akoma nuk është kapur. Kjo dhe pesha e tyre e madhe ka shkaktuar rënien nga çatia.] Pitonët kishin gjatësi 2.8 dhe 2.5 metra.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel