​Dy të shëruar dhe dy raste të reja me COVID-19 në Malishevë

31/08/2020 16:15

Komuna e Malishevës ka regjistruar edhe dy raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Po ashtu, brenda kësaj periudhe kohore janë konfirmuar edhe dy pacientë të shëruar. Rastet e reja vijnë nga fshatrat Banjë dhe Lladrovc.

Që nga shpërthimi i pandemisë në muajin mars, në Komunën e Malishevës me koronavirus janë prekur 205 persona, prej tyre 159 janë shëruar, 19 kanë vdekur dhe 27 janë raste ende aktive.

Top Channel