Teksa OBSH bën thirrje për domosdoshmërinë e vendosjes së maskave në ambientet ku nuk mund të ruhet distanca e sigurisë, në mbarë botën ka nisur prej muajsh shfrenimi i imagjinatës sa i takon të bërit art me maska.

Diku maska me personazhe vizatimorë, diku tjetër me qëndisma dhe së fundmi një maskë e frikshme!

Njëri prej tyre, anglezi James, ka realizuar një maskë që ka formën e larvës, e cila të ngjitet në fytyrë, nisur nga filmi i famshëm horror “Alien”, të vitit 1979.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel