Zhduket 14-vjecarja në Vlorë/ I ati tregon se vajza u largua vetë nga shtëpia tre ditë më parë

08/08/2020 15:21

Një baba kërkon vajzën e tij të zhdukur prej tre ditësh. E mitura u shpall e humbur pasi që prej së enjtes rreth mesnatës familjarët kanë humbur lidhjet me të.

Aë mbrëmje vajzës i ishte kërkuar të kthehej në shtëpi, por i ati Miklovan Lico thotë se ajo nuk erdhi kurrë.

Për herë të fundit 14-vjeçarja Ergita Liço është parë në Lushnje, ku kamerat e sigurisë e kanë kapur në një hotel.

Denoncimi nga familja është bërë në komisariatet e Vlorës dhe Lushnjes, por i ati dyshon se tashmë ajo mund të jetë në Tiranë.

Top Channel