Zëvendës presidenti amerikan pëson aksident dy herë brenda ditës, zbulohen të gjitha detajet

30/07/2020 21:23

Zëvendës presidenti amerikan Mike Pence, është duke zhvilluar një tur në të gjithë vendin në kuadër të zgjedhjeve presidenciale.

Mirëpo gjërat nuk kanë shkuar shumë mirë për të këtë të enjte, kjo pasi fillimisht autobusi që ai po udhëtonte është përfshirë në një aksident me një kamion në Pensilvania.

Për të vijuar udhëtimin, ai zgjodhi të nisej me një limuzinë, por edhe ky automjet është përfshirë në një aksident.

Fatmirësisht raportohet se Pence dhe pasagjerët e tjerë në makinë nuk kanë pësuar lëndime.

Ndërsa aktualisht zëvendës presidenti ndodhet në Pittsburgh, duke shpalosur platformën qeverisëse të Dondald Trump.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel