Thaçi dekoron familjen Kryeziu/ Presidenti i Kosovës i akordon medaljen “Urdhri i Pavarësisë”

30/07/2020 20:16

Presidenti i kosovës Hashim Thaçi priti sot në takim familjarët e të ndjerit Latif Kryeziu.

Presidenti i Kosovës e dekoroi familjen Kryeziu me medaljen “Urdhri i Pavarësisë”, dekoratë kjo që u jepet personave të cilët kanë dhënë kontribut të lartë për pavarësinë e Kosovës”.

Dhe një prej tyre ishte edhe z. Latif Kryeziu, i cili nuk ishte vetëm një afarist i suksesshëm, por edhe një patriot i vërtet i cili i kontribuoi luftës, ekonomisë dhe pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Top Channel