Spanjë/ 8 vjecarja vdes e goditur nga barka e prindërve me të cilën lundronte

30/07/2020 18:05
Shërbimet e emergjencës #satuna#begur erdhën brenda disa minutave

Një vajzë e vogël ra në ujë nga barka e prindërve të saj pranë plazhit të Sa Tuna në rezortin spanjoll të Costa Brava dhe tragjikisht humbi jetën e goditur nga mjeti i rëndë.

Vajza që nuk është identifikuar publikisht, po kalonte ditën e pushimit me të afërmit e saj por ra aksidentalisht në ujë pas një përplasjeje nga pjesa e parme, dhe mjeti i lundroi sipër saj duke i shkaktuar plagë fatale. Aksidenti u shkaktua nga përplasja e lehtë mes dy barakave.

E përditshmja vendase El Caso tha se shërbimet e emergjencës ishin thirrur rreth orës 7.00 pasdite dhe nxituan për të barka për të shpëtuar vajzën, por e vogla u shpall e vdekur në spital.

E përditshmja spanjolle LA Vanguardia tha se e vogla ishte një nga tre persona që ranë në ujë pas përplasjes me një barkë tjetër.

Një nga dëshmitarët e ngjarjes shkruante: “Shërbimet e emergjencës #satuna#begur erdhën brenda disa minutave #policialocal, me koordinim dhe shpejtësi të madhe”.

Nëna e vajzës dhe një person i tretë u shpëtuan nga uji, ndërsa një tjetër i plagosur u ndihmua pas daljes në breg.

Policia vendase e Begur u lajmëruan për vdekjen tragjike kanë nisur hetimet.

FOTO GALERI
1/3
Vajza që nuk është identifikuar publikisht, po kalonte ditën e pushimit me të afërmit e saj por ra aksidentalisht në ujë pas një përplasjeje

Top Channel