Yjet e Hollywood , Tom Hanks dhe Rita Wilson janë tashmë zyrtarisht qytetarë të Greqisë. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Greqisë.

Çifti pozoi një foto me pasaportat e tyre të reja së bashku me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis dhe gruan e tij. ‘Hanks dhe Ëilson tashmë janë qytetarë krenarë grekë’- shkroi Mitsotakis në foton e postuar në Instagram.

Mediat greke thanë se takimi u zhvillua në Paros, një ishull në Detin Egje.

Top Channel