“Po luftojnë për jetën te Infektivi”/ Manastirliu: 6 pacientë të intubuar, mes tyre mosha të reja

09/07/2020 20:36

Përmes një postimi në Facebook, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dijeni gjendjen e rëndë të pacientëve që ndodhen të shtruar në Infektiv, prej Covid-19.

“📍 SPITALI INFEKTIV
Gjashtë pacientë, mes tyre edhe mosha të reja janë të intubuar dhe po luftojnë për jetën në spitalin infektiv, me përpjekjen e madhe të stafit mjekësor, në një betejë shumë të vështirë me virusin e rrezikshëm.
Mos e lejoni që ju apo një i afërmi juaj të përfundojë në spital dhe të rrezikojë jetën nga #COVID19 👉🏼 #RespektoniRregullat
↔️Mbaj distancën
😷Vendos maskën
🧼Ruaj higjienën
#RuaniShëndetin🙏🏼”, shkroi Manastirliu.

Top Channel