FOTO/ Artistja shndërron drunjtë në skulptura fantastike që duken si “shpirtrat e natyrës”

26/06/2020 22:38

Pemët luajnë një rol vendimtar në jetën e planetit tonë, ato thithin dyoksidin e karbonit dhe çlirojnë oksigjenin që është aq thelbësor për jetët tona. Por pemët janë dhe vendstrehimi i shumë llojeve të zogjve si edhe lakuriqëve të natës.

Sakaq, artistja Debera Bernier nga Kanadaja, bën mrekulli me “pemët e thara”. Ajo i rikrijon ato në një art dekorativ magjepsës. Debera nuk përdor vetëm bazë druri por përfshinë edhe argjilë, gurë e sende të tjera. Krijimet e skulptores bëjnë bashkë njerëzimin dhe natyrën. Ajo frymëzohet nga gjërat që dashuron më shumë në këtë botë, kafshët, fëmijët dhe natyra. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel