Xhaçka: Detyrimet e Shqipërisë ndaj NATO-s vijojnë pavarësisht pandemisë

16/06/2020 11:03

Ministria Xhaçka njofton se edhe pse në kohë pandemie detyrimet e Shqipërisë vijojnë ndaj NATO-s.

“Detyrimet e Shqipërisë ?? ndaj NATO-s vijojnë pavarësisht pandemisë.
Dje përcollëm dy kontingjente për në misionin “Resolute Support” në Afganistan.
Kontingjenti i Forcave Speciale do të vijojë shërbimin delikat në Bagram, ndërsa trupat e batalionit të III të këmbësorisë do të shërbejnë në Aeroportin e Kabulit.
Suksese djema dhe u kthefshi shëndoshë e mirë!?? #NeJemiNATO”, shkruan Xhaçka.

FOTO GALERI
3/10

Top Channel