125 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima në Maqedoninë Veriore

06/06/2020 19:09

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë shënuar 125 raste të reja me virusin Korona, ndërsa janë kryer 1085 testime. 

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri më i lartë është në Shkup, edhe atë 46 persona. Pason Kumanova me 19 të infektuar, Shtipi 17, Tetova me 16 raste, Struga 7 Gostivari 6, Ohër 5, Veles 3 raste të reja, Negotinë 2 të infektuar, ndërsa Manastir, Koçanë, Dellçevë dhe Prilep nga 1 rast të ri.

Gjatë 24 orëshit të fundit kanë ndërruar jetë 2 persona, njëri nga Prilepi dhe tjetri nga Strumica. 8 pacientë janë shëruar plotësisht.

Top Channel