30 sekonda ‘horror’, tërmet i fuqishëm në Indonezi

03/06/2020 19:29

Indonezia është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7. i shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë në detin Bali, megjithëse qindra kilometra larg nga epiqendra e tërmetit, tronditja u ndje aq sa Bali.

Dëshmitarët thanë  se e kanë ndjerë  tërmetin në disa pjesë të Indonezisë për rreth 30 sekonda.

Dailyexpress shkruan se qytetarët e Indonezisë kanë përjetuar 30 sekonda horror edhe pse tërmeti ishte në det.

Një nga dëshmitarët është shprehur se lëkundjet janë ndjerë edhe në Sideman rreth 227 kilometra larg epiqendrës.

 

Top Channel