Nga përtej galaktikës tek akullnajat në zhdukje! Fotografitë spektakolare të NASA-s

30/05/2020 12:08

Stepa malesh të mbuluara plot me dëborë, hapësira qiellore, galaktika, Hëna, Toka dhe Dielli- këto janë disa nga shkrepjet më fantastike të NASA-s.

Foto të cilat tregojnë shumë për të tashmen dhe të ardhmen e njerëzimit.

“Imazh i ditës, por të gjitha fotot janë jashtë kësaj bote”, kështu ka preferuar NASA t’i përshkruajë fotografitë e përzgjedhura.

(Shkrepjet e mëposhtme u publikuan fundin e vitit 2019).

FOTO GALERI
1/15

Top Channel